ADDRESS

Łupkowa 9
Bielsko-Biała 43-300

ESET jest absolutnym rekordzistą – od 2003 roku wygrywa testy dotyczące wykrywalności zagrożeń realizowane przez organizację Virus Bulletin. Wykorzystuje wielowarstwowe zabezpieczenia, zdecydowanie wykraczające swoimi możliwościami poza to, co oferują klasyczne oprogramowania antywirusowe. Od ponad 25 lat pomaga swoim użytkownikom zabezpieczać ich dane i dbać o najwyższej jakości bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu.

Oddział firmy ESET znajdujący się w Polsce, otwarty został w 2008 roku. Jest to druga placówka badawczo-rozwojowa, zaraz po Bratysławie. Polskie laboratorium mieszczące się w Krakowie, odpowiada za dwa główne procesy:

– analiza zagrożeń – warto podkreślić, że nie jest to jednak wyłącznie laboratorium skupiające się na antywirusach. Antywirusy stanowią tylko jedno z wielu zagrożeń czyhających na  użytkowników sieci. Analitycy pracujący w ESET skupiają swoją codzienną pracę na analizie pojawiających się zagrożeń, ich opisie, kategoryzacji a także sposobach prewencji, detekcji i usuwania problemów.

praca programistów – w polskim oddziale rozwijane są silniki flagowych produktów ESET – NOD32 i Smart Security.

Powołując się na agencję Delitte & Touche specjalizującą się w audytach, możemy śmiało powiedzieć, że ESET jest jedną ze 100 najszybciej rozwijających się firm w Europie. Przedsiębiorstwo od 2001 roku notuje ponad 900%-owy wzrost, co świadczy o dynamicznym podbijaniu kolejnych rynków.