ADDRESS

Łupkowa 9
Bielsko-Biała 43-300

WatchGuard UTM

Dlaczego WatchGuard?

Specjalistyczna wiedza praktyczna w zakresie bezpieczeństwa sieci jest niezwykle ważna w kształceniu przyszłych specjalistów do spraw IT, dlatego Politechnika Krakowska utworzyła laboratorium, w którym studenci mogą poznać działanie najnowszych, najbardziej zaawansowanych technologii bezpieczeństwa. Do praktycznej nauki Politechnika wybrała urządzenie UTM a jako narzędzie nauczania wyselekcjonowała rozwiązania WatchGuard XTM.

WYPRÓBUJ 

• Wersję demonstracyjną zarządzania modelem XTM 530
https://webdemo.watchguard.com/auth/login?from_page=%2F

Username: status
Password: readonly

 • Wersję demonstracyjną aplikacji do raportowania na  urządzeniu XTM 850

https://demo.watchguard.com/auth/login

Username: demo
Password: visibility

Główną cechą tych rozwiązań są: wydajność i elastyczność. Bardzo duża przepustowość łączy oraz zaawansowane funkcje sieciowe do obsługi ruchu, zapewniają najwyższej klasy bezpieczeństwo w bardzo konkurencyjnej cenie. Urządzenia UTM zawierają zestaw elastycznych narzędzi do zarządzania, które umożliwiają administratorom IT nadzorowanie bezpieczeństwem poprzez intuicyjną, centralną konsolę, interfejs wiersza poleceń (CLI) czy WebUI. Szeroki wachlarz urządzeń oferuje szesnaście modeli do wyboru. Od małych firm poprzez średnie instytucje aż po duże korporacje, rozwiązania te są w stanie zabezpieczyć przed zagrożeniami z zewnątrz od 50 do nawet 20 000 użytkowników.

Architektura UTM:

Przegląd modeli:     

WatchGuard Firebox T15
Dla małych biur, biur/ gabinetów domowych
WatchGuard Firebox T35/T55
Małe i średnie firmy, oddziały rozproszonych przedsiębiorstw. T70

Szczegóły

WatchGuard Firebox M270 and M370
Dla małych i średnich firm

Szczegóły

WatchGuard Firebox M470 , M570 i M670
Dla średnich firm i przedsiębiorstw rozproszonych

Szczegóły

WatchGuard Firebox M440
Dla średnich firm

Szczegóły

WatchGuard Firebox M4600 and M5600
Dla średnich i dużych firm

Szczegóły

 

Wirtualny UTM – Unified Threat Management
Prawdziwe bezpieczeństwo w wirtualnym świecie.

Szczegóły

Wszystkie powyżej wymienione urządzenia posiadają najnowszy Firmware, zarządzanie dostępne z trzech różnych opcji jak: klient WSM, WebUI czy CLI.

Dodatkowo każde z urządzeń posiada serwer raportujący (ok. 50 różnych raportów) bez dodatkowych kosztów czy urządzeń. Zastosowane jedne z najlepszych subskrypcji ochrony czołowych firm zajmujących się bezpieczeństwem i specjalizujących się w swojej dziedzinie, powoduje, że urządzenia marki WatchGuard wykorzystują zawsze aktualne i najskuteczniejsze narzędzia do walki z malware, hakerami, virusami, etc.