ADDRESS

Łupkowa 9
Bielsko-Biała 43-300

Barracuda SSL VPN

Zdalny i bezpieczny dostęp do firmowych aplikacji i danych

Rozwiązanie proste w użyciu, pozwalające na zbudowanie
tunelu VPN dla użytkowników mobilnych

Pracownicy zdalni potrzebują szybkiego, elastycznego, pewnego i – co najważniejsze – bezpiecznego połączenia z zasobami firmy i jej wewnętrznymi aplikacjami biznesowymi. Chcą łączyć się z dowolnego miejsca na świecie w dowolnym czasie i na dowolnym urządzeniu. To dla nich stworzyliśmy rozwiązanie Barracuda SSL VPN dające stabilne i bezpieczne połączenie z poziomu przeglądarki lub urządzenia mobilnego.

Najważniejsze funkcje

Wsparcie urządzeń mobilnych

Barracuda SSL VPN daje pracownikom zdalnym bezpieczny dostęp do firmowych aplikacji i plików praktycznie z każdego urządzenia mobilnego. Wieloczynnikowa autoryzacja gwarantuje bezpieczeństwo połączenia, a intuicyjna obsługa zmniejsza koszty wdrażania i użytkowania. Funkcja konfiguracji urządzeń mobilnych ułatwia szybkie przygotowanie Barracuda SSL VPN do współpracy z urządzeniami iPhone, iPad, systemami Mac OS X, tunelami IPsec i PPTP autoryzując użytkownika za pomocą: Active Directory, baz LDAP, lokalnej autoryzacji, czy np. certyfikatów x509. Urządzenia z systemem Windows można skonfigurować równie szybko.

Granularne zarządzanie zasobami

Barracuda SSL VPN umożliwia administratorom selektywną autoryzację ruchu do wybranych zasobów. Rozwiązanie integruje się z Active Directory, LDAP, RADIUS, NIS i innymi bazami danych. Udostępnia granularne polityki dopuszczające do wybranych zasobów tylko określonych użytkowników i ich grupy. Administratorzy mogą konfigurować dostęp do takich zasobów jak strony wewnętrznej sieci intranet, zmapowane dyski sieciowe czy aplikacje takie jak RDP, SSH/SFTP, CITRIX XenApp, oraz wiele innych rozwiązań.

Wieloczynnikowa autoryzacja i Single Sign On

W celu ochrony przed niepowołanym dostępem użytkownicy zdalni chcący korzystać z zasobów firmy muszą się najpierw prawidłowo zautoryzować. Dzięki Barracuda SSL VPN można wymusić na użytkowniku kombinację kroków autoryzujących jak hasła Active Directory, tokeny sprzętowe, certyfikaty klienckie i numery PIN. Dodatkowo Barracuda SSL VPN wspiera rozwiązania RSA SecurID, VASCO, Safeword, CryptoCard oraz integrację z serwerami RADIUS pozwalającą między innymi na wykorzystanie haseł jednorazowych z użyciem tokenów sprzętowych. Dzięki temu uzyskanie dostępu do Barracuda SSL VPN z dowolnej przeglądarki jest możliwe tylko dla wybranej grupy użytkowników.

Dzięki centralnemu serwerowi użytkowników nie trzeba duplikować ich danych na urządzeniu. Barracuda SSL VPN korzysta z podanych przez użytkownika danych do logowania m.in. przekazując je do sesji terminalowej realizowanej za pomocą urządzenia i umożliwiając wykorzystanie prawdziwego Single Sign On. W celu transparentnej autoryzacji SSL VPN rozwiązanie może przekazywać dane użytkownika do wewnętrznych serwerów WWW, skracając proces uzyskiwania dostępu do pożądanych zasobów.

Dlaczego Barracuda SSL VPN?

Proste jak przeglądarka

Barracuda SSL VPN oferuje użytkownikom zdalnym łatwy dostęp do firmowych zasobów i aplikacji. Inaczej niż w tradycyjnym VPN, Barracuda SSL VPN nie wymaga instalacji klientów czy skomplikowanego ustawiania wszystkich parametrów sieci. Logowanie z domu czy innego komputera wymaga tylko przeglądarki i dostępu do sieci. Po zalogowaniu użytkownik otrzymuje dostęp do przypisanych mu aplikacji i zasobów.

Kompleksowa autoryzacja

Administratorzy mają pełną kontrolę nad dostępem użytkowników do sieci i możliwość wzmocnienia ochrony dodatkową autoryzacją za pomocą pytań bezpieczeństwa, jednorazowych kodów wysyłanych na telefon komórkowy oraz integracji z systemami zaawansowanej autoryzacji jak tokeny sprzętowe czy serwery RADIUS.

Komfort bezpiecznej sieci

Barracuda SSL VPN dostarcza dodatkowych warstw bezpieczeństwa włącznie z możliwością uruchomienia reverse-proxy dla rozwiązania Exchange ActiveSync aby zapewnić bezpieczeństwo danych kierowanych do naszej sieci wewnętrznej. Zintegrowana ochrona antywirusowa weryfikuje pliki umieszczane w firmowej sieci. Barracuda SSL VPN to idealna alternatywa dla tradycyjnych software’owych bramek zdalnego dostępu.