ADDRESS

Łupkowa 9
Bielsko-Biała 43-300

Barracuda Web Security Service

Chmurowa usługa ochrony i filtrowania treści

Ochrona rozproszonych lokalizacji i użytkowników zdalnych

Barracuda Web Security Service to hostowana w chmurze usługa bezpieczeństwa gwarantująca kompleksową ochronę użytkowników zarówno w sieci jak i poza nią. Rozwiązanie łączy nagradzane mechanizmy anty-spyware, anty-malware i ochronę antywirusową z elastyczną pulą edytowalnych polityk i wydajnym silnikiem raportującym.

Najważniejsze funkcje

Ochrona przed wirusami i spyware

Barracuda Web Security Service identyfikuje i blokuje dostęp do stron znanych jako źródła spyware i wirusów dzięki nieustannie odświeżanej bazie podejrzanych adresów www. Rozwiązanie wykrywa też już zainstalowany spyware próbujący uzyskać dostęp do Internetu – blokuje wtedy jego aktywność i powiadamia administratora. Silnik antywirusowy Barracuda Web Security Service skutecznie chroni firmową sieć wykorzystując dwuwarstwowe blokowanie wirusów, dekompresję archiwów i umożliwiając blokowanie określonych typów plików.

Centrum bezpieczeństwa Barracuda Central

Wszystkie produkty Barracudy korzystają ze wsparcia Barracuda Central, całodobowego centrum zaawansowanych operacji bezpieczeństwa, które bez przerwy monitoruje i blokuje najnowsze internetowe zagrożenia. Barracuda Central rozwija systemy ochrony, reguły i sygnatury analizując dane z ponad 150 000 rozwiązań Barracudy działających na całym świecie. Gdy pojawiają się nowe zagrożenia, centrum błyskawicznie dostarcza urządzeniom Barracudy najnowsze definicje i sygnatury bezpieczeństwa za pomocą serwisu Energize Updates. Aktualizacje serwisu odbywają się automatycznie i nie wymagają żadnych akcji ze strony administratora.

Kontrola aplikacji

Prócz obsługi standardowych polityk bezpieczeństwa opartych na portach i protokołach Barracuda Web Security Service wykorzystuje technologię głębokiej inspekcji pakietów w czasie rzeczywistym niezależnie od tego, którym portem nadchodzą i do jakiego serwera są kierowane. Integrując ochronę warstwy siódmej z kontrolą polityk rozwiązanie oferuje kontrolę nad wykorzystaniem aplikacji w firmowej sieci.

Dlaczego Barracuda Web Security Service?

Ochrona przed zagrożeniami z sieci

Technologia antywirusowa i anty-malware Barracuda Web Security Service wykorzystuje prewencyjne, proaktywne i reaktywne kryteria reagowania na sieciowe ataki. Rozwiązanie blokuje ściąganie złośliwego oprogramowania, wirusy oraz żądania dostępu do podejrzanych stron. Zbierając informację z tysięcy urządzeń Barracudy działających na styku firmowych sieci w ponad 80 krajach Barracuda Web Security Service może błyskawicznie odpowiedzieć na dowolne, nawet najnowsze zagrożenie napływające z sieci.

Monitoring sieci i aktywności użytkowników

Monitoring sieciowej aktywności jest bardzo prosty dzięki intuicyjnemu interfejsowi i raportowaniu. Przejrzyste grafiki i statystyki w czasie rzeczywistym podsumowują sieciową aktywność za pomocą wykresów (powinno być inaczej, ale z tłumaczenia lepiej to pasuje) m.in. dla użytkowników i stron www.

Bezpieczne laptopy i urządzenia mobilne

Barracuda Web Security Service to uniwersalne rozwiązanie zapewniające przestrzeganie reguł wszystkich urządzeń mobilnych niezależnie od ich obecności w sieci. Ochrona mobilna jest w rozwiązaniu dostępna bezpłatnie.

Proste zarządzanie

Jako usługa chmurowa Barracuda Web Security Service wykorzystuje intuicyjne zarządzanie i upraszcza administrację rozwiązaniem, redukując koszty i odciążając firmowe zasoby.